Artykuły
NOWE PROPOZYCJE OŚRODKA KSZTAŁCENIA I NADZORU SPAWALNICZEGO
Spawanie jest procesem specjalnym, którego wynik nie może być w pełni sprawdzony przez kontrolę i badanie wyrobu, natomiast niedostatki przebiegu tego procesu mogą się ujawnić dopiero podczas jego użytkowania. Wynika stąd, że posiadanie przez organizację (grupę ludzi i infrastrukturę z przypisaniem odpowiedzialności, uprawnień i powiązań) kompetentnego personelu kontroli i badania, w tym personelu badań nieniszczących, należy do bardzo ważnych zagadnień. Więcej »
Między szkoleniem a psychoterapią. Negocjuj i wywieraj wpływ! Czyli o czym warto pamiętać, w załatwianiu codziennych spraw.
Poniżej prezentujemy 16 wskazówek z zakresu negocjacji i wywierania wpływu, które mogą się przydać, gdy. robimy zakupy, bierzemy kredyt, ustalamy warunki umowy, wynajmujemy mieszkanie, itd. Więcej »
Biznes to nie gra w ruletkę
John C. Maxwell, jeden ze znanych na świecie ekspertów w dziedzinie przywództwa stwierdza, że prawdziwi zwycięzcy traktują problemy, konieczność wprowadzania zmian jak wyzwania. Ta postawa jest jedną z tych, która determinuje ich sukces. Zmiany to nierozłączna część życia firmy. Niektóre są powodowane przez zarządzających firmą, niektóre „wymuszone” przez rzeczywistość rynkową. Jedno jest pewne – są nieuniknione. Jak zarządzać procesem ich wprowadzania, by firma zyskała jak najwięcej? Jakich błędów nie popełniać? Jak przygotować do nich członków firmowego zespołu i wreszcie czym jest zarządzanie zmianą – o tym i innych zagadnieniach dotyczących tego zjawiska opowiada Andrzej Tokarski, prezes Europejskiej Grupy Doradczej. Więcej »
Głośne wołanie o przywództwo
Patrząc z boku, wydawałoby się, że dana firma powinna funkcjonować bardzo dobrze. Bardzo dobry produkt, usługa, ciekawa identyfikacja wizualna, strona internetowa - wszystko w wysokiej jakości. Kiedy jednak otwiera się jej drzwi, sytuacja nie jawi się już tak kolorowo. Zdemotywowani pracownicy, utalentowani ludzie odchodzący z pracy, nie najlepsza atmosfera. Nasuwa się pytanie – dlaczego? „Nasz szef jest wizjonerem, jest maksymalnie zaangażowany w realizację celów firmy, ale nie potrafi kierować ludźmi” – pada jedna z odpowiedzi. Więcej »
Rozwój potencjału dydaktycznego Politechniki Krakowskiej – studia podyplomowe, szkolenia, kursy
Politechnika Krakowska już kolejny raz postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom rynku. Ze względu na zainteresowanie szkoleniami w ramach projektu realizowanego przez Wydział Inżynierii Lądowej – Rozwój potencjału dydaktycznego Politechniki Krakowskiej w zakresie nowoczesnego budownictwa oraz na cieszące się dużą popularnością Studia podyplomowe – Nowoczesne budownictwo, Uczelnia postanowiła rozpocząć kolejny cykl zajęć dydaktycznych. Więcej »
Trudne dzieci w szkole – metody wychowawcze w świetle nowych przepisów prawnych
Pojawienie się w szkole dziecka, bądź też dzieci, które wykazywały wcześniej kłopoty wychowawcze, zawsze wiąże się z wystąpieniem pewnego napięcia zarówno wśród dyrekcji, pedagogów, ale często też, co gorsza, wśród innych dzieci oraz ich rodziców. Nierzadko zdarza się, że z dziećmi, które do tej pory nie sprawiały problemów wychowawczych, niespodziewanie nie da się pracować. W takich sytuacjach najważniejsze jest metodyczne oraz profesjonalne postępowanie. Więcej »
Pochwała nie gryzie. Nie bójmy się chwalić
O motywacji można by pisać dziesiątki artykułów. To pasjonujące zjawisko, które stanowi fundament wszelkiej ludzkiej aktywności. Paliwo, bez którego nawet najlepszy samochód nie jest w stanie jechać. W tej publikacji chciałabym się skupić na jednym z rodzajów motywowania innych – tzw. motywacji pozytywnej zwanej po prostu uznaniem, chwaleniem itp. Więcej »
Project Manager – Zawód pożądany
Sztorm… Wraz z nadejściem sztormu napływających funduszy UE perspektywy 2004-2006 oraz najnowszej fali perspektywy finansowej 2007-2013 Polska jako kraj członkowski aby efektywnie absorbować ww. fundusze musiał stworzyć armię profesjonalnych menadżerów. Można by zadać pytanie dlaczego menadżerów a nie tylko sprawnych administracyjnych urzędników szczebla rządowego i samorządowego. Odpowiedź kryje się w analizie ryzyka powodzenia wielomiliardowych programów operacyjnych z wykorzystaniem środków dotacyjnych UE. Więcej »
Badania satysfakcji – źródło wiedzy, jaka naprawdę jest rzeczywistość.
Wyobraź sobie, że prowadzisz firmę. Branża: dowolna. Na potrzeby artykułu przyjmiemy, że jest to branża handlowa, oferująca w sprzedaży wyimaginowany produkt. Dajmy na to, urządzenie służące do komunikacji z czworonogami. Dzięki niemu porozumiemy się ze swoim psem (lub kotem), dowiemy się, jakie ma potrzeby, czy chce iść na spacer, a jeśli tak, to gdzie. Z drugiej strony sami możemy mu zwrócić uwagę, przywołać do porządku albo wysłać do kiosku po gazetę. Szczęśliwie się składa, że jesteśmy monopolistami na lokalnym rynku, mamy wyrobioną markę, ludzie walą drzwiami i oknami, a gadżet schodzi jak świeże bułeczki. Do czasu. Więcej »
Jak aktywizować uczestników szkoleń webcast
Szybszy Internet i jego powszechna dostępność powoduje, że tradycyjne szkolenia wypierane są stopniowo przez ich wirtualne odpowiedniki. Szkolenia webast są bardzo korzystne pod względem niskich kosztów realizacji, dostępności i istotnej oszczędności czasu. Coraz prostsze w obsłudze oprogramowanie powoduje, że stają się także naturalne i łatwe w realizacji. Więcej »
Równaj do najlepszych!
Idea uczenia się od innych, porównywania się z najlepszymi i rozumnego, przemyślanego przejmowania dobrych pomysłów w warunkach narastającej konkurencji staje się dziś skutecznym sposobem rozwiązywania wielu problemów zarówno strategicznych, jak i organizacyjnych. Więcej »
Jak wyreżyserować webcast?
Rekordziści spędzają w Internecie kilkanaście godzin na dobę, mimo to nawet oni nie mogą skupić się na 40-minutowym webcaście. Podpowiedzi co z tym zrobić, mogą udzielić nam reżyserzy, aktorzy czy radiowcy. Więcej »
Jak webcast wkracza w Twoje życie…
Termin webcast jest mało znany użytkownikowi polskiego Internetu. Najczęściej powoduje wyraz zadumy na twarzy i przebłyski kolorowych obrazów w głowie. Na Zachodzie kojarzony jest z konkretnymi możliwościami i rozwiązaniami biznesowymi. Możesz nie wiedzieć czym jest webcast, ale on już wkroczył w Twoje życie i zaczął je zmieniać… Więcej »
Kierownik ds. Kluczowego Klienta - minister bez teki, czy manager średniego szczebla?
Czyli współczesne zarządzanie sieciowym klientem w branży FMCG. Wielokrotnie spotykałem się do tej pory wśród ludzi z poza branży, ale również u ludzi z branży FMCG (rynek produktów szybko rotujących) z ironicznym pytaniem : kierownik, który nie posiada swoich podwładnych, co to za kierownik? Współcześnie można przyjąć, że w większości firm z branży FMCG, kierownik ds. klienta nie ma swoich podwładnych. Zdarza się jednak czasami, że ma i kieruje wówczas pracami asystent(a)/ki, „junior kierownika” czy też specjalist(y)/ki. Nawet w takim przypadku, zazwyczaj ilość osób kierowanych przez kierownika klienta nie przekracza dwóch. Więcej »
Czy szkolenia w sali to przeszłość?
Przyzwyczailiśmy się do szkoleń organizowanych w salach szkoleniowych, z przerwami kawowymi, obiadem i ćwiczeniami integracyjnymi. Wiele wskazuje jednak na nieuchronny kres, a co najmniej ograniczenie liczby tego rodzaju wydarzeń. Powodem takiego stanu rzeczy jest webcast – ich błyskawicznie zyskująca na popularności multimedialna alternatywa. Więcej »
Między szkoleniem a psychoterapią. O coachingu jako metodzie wsparcia w rozwoju osobistym.
Nie ma obiektywnie dobrego sposobu na kierowanie ludźmi, rozmowę, skuteczne realizowanie celów. Każdy człowiek jest sam w sobie jakiś, a celem coachingu jest pomoc w wydobyciu tych cech, które stanowią o czyjejś unikatowości, wyjątkowości i zaplanowanie razem z klientem jak te cechy wykorzystać w pracy zawodowej i w życiu osobistym. Więcej »
Casting na szkolenia
Zanim zdecydowałem się wykorzystać swoje doświadczenie, by dzielić się nim z innymi, przez 14 lat prowadziłem zespoły sprzedażowe. W swojej pracy stawałem często przed podobnym dylematem jak większość z menadżerów – jak wybrać dobrą i sprawdzoną firmę szkoleniową? Więcej »
Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu uczy jak zdobywać duże pieniądze
Jak prosić sponsora o milion złotych? Skąd zdobyć duże pieniądze na sztukę, edukację, ochronę zdrowia i środowiska i pomoc najuboższym? Odpowiedzi na te pytania znają fundraiserzy, czyli specjaliści od zbierania pieniędzy na cele społeczne i charytatywne. Zawód ten, wykonywany od dziesięcioleci w USA i w Zachodniej Europie, od kilku lat staje się popularny i ceniony w Polsce, bo walka z biedą i niesienie pomocy wymagają coraz większych funduszy. Dziś na poszukiwanie darczyńców nie wystarczy poświęcać kilka godzin dziennie - jest to praca wymagająca całkowitego poświęcenia, dlatego przyszedł już czas na zawodowców. W Polsce, już od czterech lat, szkoleniem fundraiserów zajmuje się Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu. Więcej »
Akademia SGS - Szkolenia
Inwestowanie w szkolenie personelu to obecnie jeden z najważniejszych trendów w zarządzaniu. Wyszkolony i świadomy swoich możliwości personel to najcenniejszy zasób firmy. Mnogość różnorodnych systemów i standardów występujących na rynku stwarza dla wielu organizacji problem w wyborze najwłaściwszych z pośród nich. Więcej »
W potrzasku motywacji
Wyobraźmy sobie taką sytuację – firma X wprowadza na rynek mocno innowacyjny produkt. Szef jej największego rywala stawia sobie za cel wykreowanie czegoś, co pobije produkt firmy X i zdobędzie światowe rynki. Pełen wiary w swoje umiejętności, wpada na rewolucyjny pomysł. Jego produkt podbija światowe rynki, ale rywale są czujni, szykują już godną odpowiedź. Nasz bohater, czując oddech konkurencji na plecach, postanawia ją wyprzedzić. Prace idą w dobrym kierunku, ale presja czasu, ewentualnych strat finansowych i depczących po piętach rywalach daje o sobie w końcu znać. Prace idą coraz wolniej, w końcu załamują się… Więcej »