Pomoc Zaloguj się
Znajdujesz się: www.szkolenia.com.pl

Artykuły

Możliwości jakie stwarzają platformy e-learning w edukacji szkolnej

Z dużym prawdopodobieństwem możemy przyjąć, że w perspektywie kilkunastu lat technologia informacyjna stanie się nieodłącznym elementem życia prywatnego i zawodowego zdecydowanej większości ludzi w naszym kręgu cywilizacyjnym. Bez podstawowych umiejętności związanych z tą technologią nie będzie możliwe wykonywanie większości zawodów oraz uzupełnianie posiadanych kwalifikacji i nabywanie nowych. Pozyskiwanie, opracowywanie i wykorzystywanie informacji stanie się częścią typowych działań prywatnych i zawodowych. Wobec tego oświata postawiona zostanie przed koniecznością przygotowania absolwentów szkół do sprawnego posługiwania się sprzętem i oprogramowaniem informatycznym i telekomunikacyjnym. Więcej »


Ucz się więcej, by zarabiać więcej

Nastały czasy, w których osiągnięcie sukcesu jest coraz trudniejsze. Dlatego trzeba umieć właściwie zainwestować czas i pieniądze, by posiąść kwalifikacje lepsze od rywali. Najważniejsze są jednak chęć ciągłego doskonalenia się i elastyczność. Więcej »


Ile razy wymieniać studentom legitymację

Czy studentów czeka w najbliższym czasie jedna, czy aż dwie wymiany legitymacji? To zależy od ministra infrastruktury Marka Pola. O tym m.in. rozmawiali w środę rektorzy w Ministerstwie Edukacji. Więcej »


WUP radzi

Można przewidywać, iż polski rynek pracy będzie stawał się podobny do unijnego, na którym ceni się wąskie specjalizacje. Warto odpowiednio wcześnie pomyśleć o doświadczeniu zawodowym, stażu i praktykach, do których pracodawcy przywiązują znaczną wagę. Więcej »


KONFERENCJA E-learning - nauczanie na odległość, edukacja przyszłości, 05.11.2003

e-learning to coraz bardziej popularna metoda nauczania, także i u nas. Jakie są jej zalety i wady w stosunku do nauczania tradycyjnego? Jakie są obszary jej zastasowania? Jakie implementacje e-learningu są dostępne na rynku? To główne tematy konferencji E-learning - nauczanie na odległość, edukacja przyszłości. Więcej »


Dynamika rynku szkoleń

Obserwacja rynku szkoleń jest naprawdę fascynującym zajęciem. Tym bardziej, że jest to "obserwacja uczestnicząca" z punktu widzenia i klienta i oferującego usługi szkoleniowe. Generalna ocena sytuacji na "rynku doskonalenia wiedzy i umiejętności" jest bardzo optymistyczna. Rynek ten rozwija się bardzo dynamicznie i jak sądzę w dobrym kierunku. Jednakże nie jest to rozwój równomierny. Występuje na nim szereg zjawisk, na które warto zwrócić uwagę. Generalnie zjawiska ta można układają się w trzy trendy. Po pierwsze - wzrost konkurencji wśród firm i instytucji oferujących usługi oświatowe. Po drugie - rosnące oczekiwania i wymagania klientów - studentów czy uczestników szkoleń. Po trzecie - coraz większe znaczenie wykształcenia dla kariery zawodowej. Więcej »


Opodatkowanie szkół niepublicznych do poprawki

Resorty edukacji i finansów chcą zliberalizować pomysł opodatkowania szkół niepublicznych. Jak? Jeśli zysk pójdzie na rozwój szkoły lub pomoc dla jej uczniów, fiskus nie upomni się o podatek. Więcej »


Nie poprzestawaj na licencjacie

Wybór uczelni (kierunku), oraz osiągane wyniki w nauce (ale także inne zajęcia zarobkowe lub organizacyjne podejmowane w okresie studiów) zaczynają nabierać coraz większego znaczenia dla przyszłej szansy i atrakcyjności zatrudnienia. Dotyczy to w głównej mierze pierwszej pracy, ale bywa także brane pod uwagę u kolejnych pracodawców, chociaż z czasem zaczynają dominować raczej osiągnięcia zawodowe. Więcej »


Magister - sekretarka

Zmiana roli, jaką sekretarka czy asystentka pełni obecnie, powoduje wzrost wymagań stawianych kandydatkom do tej pracy. Jeszcze niedawno ogłoszenie: zatrudnię sekretarkę z wyższym wykształceniem” wzbudzało śmiech, teraz – robi się coraz bardziej powszechne. Oczekuje się od nich nie tylko dobrej prezencji, uprzejmości i lojalności, ale i znajomości języków obcych, umiejętności zarządzania czasem (szefa), a także takich zdolności komunikacyjnych, które pozwolą pracownikom na kontakt z przełożonym, ale jemu zarazem nie zakłócą pracy. Więcej »


Dla zdyscyplinowanych

Zasada działania takich firm jest prosta. Uczestnik wykupuje wybrany przez siebie kurs i otrzymuje, z reguły co miesiąc, kolejne „lekcje”, czyli pomoce naukowe: podręczniki, zeszyty ćwiczeń, testy, kasety magnetofonowe, wideo. W ciągu miesiąca powinien przyswoić ten materiał tak, aby później móc przejść do nowych zagadnień. W razie wątpliwości może korzystać z pomocy swojego „opiekuna”, który odpowiada na pytania uczestników. Więcej »


Cyrograf przepisowy

Pracownicy często buntują się przeciwko takiemu związywania ich z firmą. Umowy, które muszą podpisywać przed szkoleniem, nazywają lojalkami albo cyrografami. Tymczasem, jak wynika z obserwacji firmy Training Partners, tego typu zachowanie pracodawców jest powszechne. I w pełni uzasadnione – rozporządzeniem ministerstw: pracy i edukacji. Rządowy dokument sprzed ośmiu lat stwierdza, że jeśli firma zafundowała swoim ludziom szkolenie, może oczekiwać, że przez trzy lata nie odejdą oni z pracy. A jeśli to zrobią – zwracają „nieodpracowaną” część kosztów szkolenia. Część ta wynika z prostych proporcji. Jeśli np. ktoś przepracował 2 lata, zwraca jedną trzecią kosztów (bo dwie trzecie już zdążył odpracować). Więcej »


Kurs to dopiero początek

Wielu młodych ludzi, szczególnie licealistów i studentów, zapisuje się na kilku lub kilkunastodniowe kursy mające im pomóc w radzeniu sobie z własnymi problemami: stresem, brakiem pewności siebie, zbyt wolnym przyswajaniem wiedzy ze szkoły itp. – Takie szkolenie, jeśli jest dobrze zrealizowane, może okazać się niezwykle pomocne – mówi Jan Mądry. – Trzeba jednak pamiętać, że kurs to dopiero początek. Przez kilka czy kilkanaście dni człowiek może zdobyć określony zasób wiedzy, albo podstawy nowych umiejętności. Natomiast nie da rady trwale zmienić swoich zachowań czy rozwinąć określonych cech. Więcej »


Europejski Dzień Języków

26 września 2003 r. po raz kolejny obchodzony będzie w Europie i poza nią Europejski Dzień Języków. Pod tym hasłem kryje się promocja językowej różnorodności i uczenie się języków. Więcej »


PRZEWODNIK PODYPLOMOWY 2003

Na rynku pojawił się PRZEWODNIK PODYPLOMOWY 2003. Jest to informator zawierajacy kompletną ofertę kształcenia podyplomowego dla przyszłych menedżerów i specjalistów. Będzie pomocny wszystkim, którzy są zainteresowani własnym rozwojem oraz podnoszeniem kwalifikacji zawodowych. Więcej »


E-learning metodą przyszłości?

Coraz więcej przedsiębiorstw organizuje szkolenia, wykorzystując do tego celu intranet lub Internet. Za trzy lata 64 proc. szkoleń odbywać się będzie poprzez sieć. Więcej »


Szkolenia językowe. Jak nie zmarnować czasu i pieniędzy

Co daje gwarancje nauczenia pracowników języka obcego? Przede wszystkim określenie, komu i w jakim zakresie potrzebna jest jego znajomość, a następnie wybór firmy językowej, która ma doświadczenie w prowadzeniu kursów biznesowych i nie zatrudnia lektorów-turystów. Więcej »


Kiedy warto wdrożyć system e-learningowy w firmie?

Systemy typu e-learning najlepiej sprawdzają się w przypadku szkoleń masowych. Wysoki i szybki zwrot z inwestycji w e-learning widoczny jest zwłaszcza w firmach o rozproszonej strukturze, gdzie zarówno pracownicy centrali, jak i oddziałów mogą w tym samym czasie zdobywać niezbędną wiedzę oraz umiejętności, bez dodatkowych kosztów związanych ze szkoleniem tradycyjnym. Więcej »


Europejska Akademia Internetowa

Pod adresem www.akademiaeuropejska.edu.pl działa Europejska Akademia Internetowa. Aby skorzystać ze szkolenia nt. Unii Europejskiej, należy się zarejestrować w Wirtualnym Dziekanacie. Ukończenie kursu wymaga przejścia 20 działów, składających się z wykładów i testów. Kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu. Kurs prowadzony jest bezpłatnie przez Stowarzyszenie Pro Europa. Więcej »


Nowe studia?

Obowiązkowy podział na studia licencjackie i magisterskie, zajęcia punktowane oraz specjalny suplement do dyplomu ukończenia studiów - tak już niedługo może wyglądać studiowanie na polskich uczelniach. Nowy projekt ustawy o szkolnictwie wyższym przygotowuje specjalny zespół powołany przy prezydencie Aleksandrze Kwaśniewskim, którego szefem został prof. Jerzy Woźnicki, były rektor Politechniki Warszawskiej. Więcej »


Monitor wiedzy

Rok 2003 będzie pierwszym, w którym e-learning ma szansę zaistnieć na dobre w polskich przedsiębiorstwach. Najlepszymi klientami firm zajmujących się wdrażaniem tego rodzaju systemów i dostarczaniem materiałów szkoleniowych staną się banki i administracja. Więcej »


[« poprzednia] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] 11 [12] [następna »]